Mini, tabletki do ssania


  • Redukuje głód nikotynowy
    już w 3 minuty. 3
  • Rozpuszcza się w pełni
    już w 10 minut.
  • Wygodne opakowanie on-the-go, które posiada znany kształt w formacie zapalniczki.
2 Dotyczy dawki 4 mg w porównaniu z placebo po 12 tygodniach terapii. NiQutin Mini jest biorównoważny z innymi doustnymi produktami dostępnymi pod marką NiQuitin; S. Shiffman et al., Arch. Intern.Med. 2002, 162, 1267-1276
3 Na podstawie oceny szybkości działania NiQuitin Mini 4mg w porównaniu z placebo; Lozenge Carving Release Study, (S7121359, 2012).
NIQU/KO/2017/108
poprzedni
produkt
następny
produkt
Pastylki NiQuitin
, pastylki do ssania
Plastry NiQuitin
Przezroczysty, plastry
NiQuitin Mini
Mini, tabletki do ssania

Najczęstsze pytania

Czy w trakcie kuracji produktami marki NiQuitin można pić alkohol?
W trakcie trwania kuracji można pić alkohol. Jeśli natomiast zauważasz, ze picie alkoholu jest u Ciebie silnie powiązane z paleniem, pomocne w próbie zerwania z nałogiem może się okazać unikanie jego spożywania.

Czy plastry lub pastylki można łączyć z innymi formami Nikotynowej Terapii Zastępczej?
Produkty NiQuitin to kuracja o klinicznie udowodnionej skuteczności działania, stosowana w próbach rzucenia palenia. Łączenie jej z innymi formami nikotynowej terapii zastępczej nie zostało zatwierdzone. Osoby palące muszą wybrać pastylki, tabletki do ssania, plastry lub gumy do żucia.

Jak przechowywać produkty NiQuitin?
Wszystkie produkty przechowuj w oryginalnym opakowaniu. Trzymaj je w bezpiecznym miejscu poza zasięgiem dzieci i zwierząt domowych. Nie przechowuj w temperaturze powyżej 25ºC (w przypadku plastrów - 30ºC) i chroń przed wilgocią.

Po jakim czasie mogę przykleic plaster NiQuitin w to samo miejsce na skórze?
Plaster NiQuitin można naklejac w to samo miejsce na skórze nie wcześniej niż po upływie 7 dni.

Co to jest nikotynowa terapia zastępcza

Czym jest NTZ?

Nikotynowa Terapia Zastępcza (NTZ) jest jedną z najpopularniejszych metod farmakologicznego leczenia uzależnienia od nikotyny. Polega na podawaniu w kontrolowanych dawkach wytworzonej laboratoryjnie nikotyny. Leki z Nikotynowej Terapii Zastępczej zmniejszają objawy odstawienia papierosów. Zawierają jedynie nikotynę, bez 4000 innych związków zawartych w dymie tytoniowym.
Wśród środków NTZ znajdziesz zarówno plastry, pastylki, tabletki do ssania jak i gumy NiQuitin. Pomogą Ci przetrwać najtrudniejszy okres bez papierosa!

Jak działa NTZ/ NiQuitin?
NiQuitin dostarcza nikotynę, która zaspokaja receptory, żeby zlikwidować chęć zapalenia papierosa. Z czasem liczba receptorów maleje, a Ty uwalniasz się od nałogu palenia. Po ustąpieniu głodu nikotynowego, dużo łatwiej poradzisz sobie z psychiczną stroną nałogu.


Co się będzie działo z Tobą i Twoim organizmem podczas odstawiania papierosów?

Wiemy, że rzucenie palenia nie jest łatwe, zwłaszcza kilka pierwszych tygodni bez papierosa staje się dla wielu osób najtrudniejszym etapem rzucenia palenia. Wówczas walczysz z nałogiem fizycznym. Jednak już po pierwszych 24 h bez tytoniu w Twoim ciele rozpoczyna się proces odnowy. Przekonaj się sam, jak wiele możesz zyskać.

Dzień 1
Już po 24 godzinach bez papierosa Twój puls i ciśnienie krwi regulują się, a poziom tlenku węgla obniża się do stanu prawidłowego. Poczucie głodu nikotynowego łagodzić można piciem wody mineralnej, jedzeniem marchwi, jabłek, niesłodzonych jogurtów o małej zawartości tłuszczów.

Dzień 2
W tym momencie masz bardziej wyostrzony smak i zapach. Teraz przekonasz się jak naprawdę pachną i smakują Twoje ulubione potrawy. Aby przezwyciężyć chęć sięgnięcia po papierosa, możesz przygotować coś smacznego dla siebie i bliskich.

Pierwszy tydzień
Po pierwszym tygodniu przychodzi pokusa na papierosa, ponieważ czujesz głód nikotynowy. Strzeż się miejsc i sytuacji, w którym może pojawić się okazja do zapalenia. Pojawi się problem dotyczący Twoich rąk, należy czymś je zająć np. składając orgiami czy układając puzzle. warto zająć się uprawianiem sportu, który pomoże Ci odzyskać obniżoną kondycję fizyczną. W tym czasie mogą pojawić się u rzucającego palenie niepożądane efekty spowodowane obniżeniem poziomu stężenia nikotyny, są to m. in.: poranny głód nikotynowy, uczucie rozdrażnienia, pobudzenie lub depresja, agresja, trudności z koncentracją, wzmożony apetyt oraz spowolnienie akcji serca.
Każdy powinien być na nie przygotowany. Nie są one przyjemne, ale wystarczy trochę cierpliwości, bo na pewno sobie z nimi poradzisz.

Drugi tydzień
Gratulacje! Najcięższy okres za Tobą. Weź głęboki oddech i poczuj jaką energię masz w sobie. Trzymaj tak dalej, a wkrótce osiągniesz sukces!

Pierwszy miesiąc
Zauważasz poprawę swojego samopoczucia i wyglądu. Coraz częściej denerwuje Cię zapach dymu papierosowego. Powoli odzyskujesz też swoją dawną kondycję, zwiększa się również Twoja odporność, odchodzi uczucie zmęczenia.

Pół roku
Na tym etapie wchodzisz w tzw. „fazę podtrzymania”. Najtrudniejszy okres, czyli odstawienie nikotyny już za Tobą, ale to jeszcze nie koniec. Musisz nadal pamiętać o podjętej przez siebie decyzji o rzuceniu palenia na zawsze i wiernie się jej trzymać.

To prawdziwy powód do dumy. Wydaje Ci się, że jesteś już wolny od nałogu, jednak uważaj - jeden papieros może wszystko zmienić! Trzymaj tak dalej! Pomyśl ile pieniędzy zaoszczędziłeś i co możesz sobie za nie kupić.

Rok
Rocznica, to dobry powód, aby namówić Twoich przyjaciół, aby i oni spróbowali. Będziesz dla nich ogromnym wsparciem.


Czym kierować się przy wyborze formy NTZ/NiQuitin?

Wybierz produkt, który będzie najlepiej dopasowany do Twojego stylu życia i zapewni Ci największą szansę na powodzenie:

- Wybierz plastry NiQuitin - jeśli chcesz lub potrzebujesz stosować lek tylko raz dziennie. Plastry doskonale chronią przed głodem nikotynowym przez 24h.
- Wybierz pastylki, tabletki do ssania lub gumy - jeśli sam chcesz aktywnie kontrolować proces rzucenia palenia i samodzielnie decydować, kiedy zastosować lek.

Kup NiQuitin®

Kliknij w linki, aby przenieść się na stronę jednego z serwisów lub udaj się do swojej apteki, gdzie uzyskasz fachową poradę
i kupisz NiQuitin.

Lista aptek internetowych, w których kupisz NiQuitin®

www.doz.pl