Korzyści zdrowotne z rzucenia palenia

Article banner

Niezależnie, czy od twojego ostatniego papierosa minęło kilka godzin, czy kilka dni, tak trzymaj! Korzyści płynące z zaprzestania palenia pojawiają się już nawet 20 minut od ostatniego papierosa i trwają, jeśli nie wracasz do nałogu przez nastęne tygodnie, miesiące i lata.

WIEDZĄC, CO CIĘ CZEKA, MASZ WIĘKSZE SZANSE NA SUKCES

Nie ma znaczenia, jak daleko w swojej drodze do niepalenia jesteś.
Ważne jest, żeby celebrować dotychczasowe osiągnięcia.

W dalszej części dowiesz się o zmianach zachodzących w twoim organizmie wraz z upływem minut, godzin, dni, tygodni a nawet lat od wypalenia ostatniego papierosa.

info

20 minut po : Twój puls zaczyna wracać do normy. - 8 godzin po : Poziom tlenu we krwi wraca do normalnego poziomu a ilość nikotyny w Twoim organizmie spada o połowę. - 48 godzin po : Twój organizm wydalił tlenek węgla oraz nikotynę. Dodatkowo Twoje płuca zaczynają oczyszczać się ze śluzu oraz innych zanieczyszczeń. Twoje zmysły zaczynają się odbudowywać. - 72 godziny po : Twoje oskrzela się rozluźniają, dzięki czemu możesz swobodniej oddychać. - 12 tygodni po : Poprawia się praca układu krążenia. Spacerowanie i ćwiczenia stają się łatwiejsze. Twoja cera jest bardziej promienna. - 3 do 9 miesięcy po : Funkcja płuc poprawia się o 10%. Świszczący oddech oraz kaszel ustępują. - 1 rok po : Ryzyko wystąpienia choroby serca zmniejsza się o połowę w porównaniu do osoby, która nie przestała palić. - 10 lat po : Ryzyko raka płuc spada o połowę, w porównaniu do osoby, która nie przestała palić. - 15 lat po : Ryzyko chorób układu krążenia wynosi tyle samo co u osoby niepalącej.