Jak poradzić sobie z napadami głodu nikotynowego?

Article banner

Niedobór nikotyny spowodowany ograniczeniem wypalanych papierosów lub całkowitym rzuceniem palenia może skutkować szeregiem nieprzyjemnych objawów odstawienia i napadami silnego głodu nikotynowego. To te napady osłabiają twoje postanowienie i mogą doprowadzić do sięgnięcia po kolejnego papierosa.

Jak poradzić sobie z pojawieniem się głodu nikotynowego

Jak powstrzymać skutki niedoboru nikotyny

Niektórzy są w stanie rzucić palenie i poradzić sobie z trudnymi pierwszymi dniami, kiedy to organizm oczyszcza się z nikotyny. Inni wolą stopniowo ograniczać ilość nikotyny w organizmie poprzez stosowanie nikotynowej terapii zastępczej, np. plastrów NiQuitin Przezroczysty lub pastylek do ssania NiQuitin , które ułatwiają przywyczajanie się do życia bez papierosów. Badania pokazują, że stosowanie produktów zastępujących zwiększa szanse na odniesienie sukcesu podczas rzucania palenia w porównaniu z samą silną wolą.


Badania pokazują, że stosowanie produktów zastępujących nikotynę podwaja szanse na odniesienie sukcesu podczas rzucania palenia w porównaniu z samą silną wolą.

Jak zahamować napady głodu nikotynowego

Produkty z nikotynowej terapii zastępczej są znacznie bezpieczniejszym źródłem nikotyny niż z papierosów, których dym zawiera szkodliwe dla organizmu substancje. A ponieważ zawierają mniej nikotyny niż papierosy i jest ona uwalniana wolniej do organizmu, mało prawdopodobne jest uzależnienie się od stosowania plastrów czy pastylek.

Jeśli postanowiłeś rzucić palenie, plastry NiQuitin oferują kontrolowany program organiczający. Stopniowo organiczasz ilość nikotyny w organizmie, aż do momentu, kiedy już nie potrzebujesz tych produktów. Wiele osób uważa, że połączenie plastra z pastylkami do ssania lub tabletkami do ssania, które radzą sobie z nagłymi napadami głodu w kilka minut, stanowi sposób na rzucenie palenia.

Niezależnie od tego, czy rzucasz palenie dzięki swojej silnej woli, czy wspomagasz się nikotynową terapią zastępczą, mamy dobrą wiadomość. Receptory w mózgu palacza wracają do stanu normalnego w czsie 6-12 tygodni od rzucenia palenia.


Uwolnienie się od nałogu palenia nie jest łatwe, ale z odpowiednim wsparciem poradzisz sobie.